2018 Komodo

indonéská měna: rupiah

1 CZK = 626 IDR


Chvíli jsme si nacházeli hotel. Nakonec jsme po několika peripetiích skončili v Kasuwari asi kilák a půl od přístavu, což je víceméně centrum malého pobřežního městečka Labuan Bajo, výchozího bodu na Komodo Islands.

Hotel menežoval Abdul, vypadal jako typický muslim, ale vyklubal se z něj obdivuhodný chlapík. Když nás vzal na výlet zdarma po okolí, přiznal se, že byl gambler a okradl o statisíce jednu společnost, teď maká u svého otce aby to odčinil, všechno vrátil a kaje se. Buddhisticky řečeno, napravuje si karmu.

Pak jsme vyrazili na draky. No, teda… Zaplatili jsme si výlet přes noc, ale ten den jsem snědl vejce vystavené ve výloze na slunci – nedošlo mi to – a druhý den mi bylo tak blbě, že jsem nebyl schopen někam jet. A prachy mi propadly. Teda nám, ale vzal jsem to na sebe, byla to moje nepozornost. A tak jsme se uskrblili a jeli jen na den. Padar Island, Komodo, Manta Point.

Padar je ten ostrov, kde jsem fotil šutráky na pláži. Komodo poznáš a za tím je ten výlet, na který nás vzal Abdul po okolí, spolu se dvěma dalšími hosty.

V Labuan Bajo jsme strávili týden a zamířili jsme zpět do Bogorské zahrady. Odtud jsme se po pár dnech odebrali rovnou na letiště, neb Jakartu jsme už zažít nechtěli, vstříc našemu milému Thajsku.

 
Buddha-inv

Buddha-inv

Komentáře

Přidat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.